Hangi Üniversite?

Üniversite adaylarının akıllarını kurcalayan en önemli soru, hiç kuşkusuz ki kendileri için hangi üniversitenin en iyi tercih olacağı...

Bu konuda en doğru yanıtı bulabilmek için üniversitelerin tanıtım kılavuzları, tercih rehberleri, eğitim danışmanları, tercih edilmesi düşünülen üniversitede okuyanlarla ya da mezun olmuş olanlarla görüşmek gibi pek çok yöntem kullanılıyor.

Hangi MBA olarak hazırlamış olduğumuz ve Türkiye'deki işletme yüksek lisans (MBA) programlarını kıyaslayıp sıralayan çalışmamız, aslında üniversitelerin lisans programları hakkında da bir ipucu verebilir. Çünkü, üniversitelerin lisans ve lisansüstü programların kaliteleri arasında genellikle büyük bir benzerlik bulunuyor.

Bu nedenle işletme ve hatta iktisat (ekonomi), uluslararası ilişkiler, maliye, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi gibi diğer iktisadi ve idari bilimler bölümlerinde okumayı planlayan üniversite öğrencisi adayları, http://www.hangimba.net/ adresinde yayımlanan MBA Sıralaması'na göz atarak daha bilinçli ve isabetli tercihler yapabilirler.

Türk Üniversiteleri MBA Programları Başarı Sıralaması

0 yorumlar:

Yorum Gönderme